פעילויות ועדכונים

סיפורי הצלחה

צור קשר

קשר הדרכות ופיתוח ארגוני

משה הס 7 רחובות 76346
077-4400112
050-6983322 - דבי
050-6401313 - דפנה
keshersheli@gmail.com

פנינה שלום – מהנדסת תכנה ומנהלת פרויקטים
קודם כל למדתי להבין שבתקשורת בינאישית מדובר בלהתעניין באדם שמולך, גם אם אותו אדם לא נכלל במעגל הקרוב אליך. להסתכל על אותו אדם, לנסות להבין את רגשותיו ואת המצב שבו הוא נמצא. דבר שני, למדתי להיות מודעת לעצמי, לאיך אני מתנהגת ומה אני משדרת בתקשורת הבינאישית. אני חושבת שסדנא זאת מעבר לכך שנתנה כלים להתמודד בסיטואציות שונות, גרמה לי להבין שמעבר לפונקציונאליות של הקשר יש בקשרים גם הבנה והתעניינות באדם באשר הוא אדם.

אורית אטיאס – עובדת בתפקיד ניהולי בחברת אל-על
הסדנה נתנה לי כלים לבדוק את עצמי בתחום התקשורת הבינאישית. למדתי טכניקות שונות שלא הספקתי לתרגל יותר מדי, אך מרגישה שעזרו לי לשפר את התקשורת הבינאישית ואת ההרגשה הפנימית שלי. קיבלתי חומר כתוב שאני מתכוונת לעבור עליו שוב ושוב ולנסות לתרגל כמה שיותר. קיבלתי הזדמנות לביטוי עצמי, ולחקר הרגשות של עצמי, אני מרגשיה טוב שהגעתי לסדנה וקיבלתי כלים שלא הייתי מקבלת בדרך אחרת, כי בחיים היומיומיים אנשים לא שמים דגש מספיק על תקשורת, על הבעת רגשות, לא "לומדים את זה" בבית הספר, לא מקדישים לזה מספיק זמן במשפחה/עבודה, ולמעשה, זה אחד הדברים החשובים ביותר בחיים וזה יכול לתרום בכל תחום, האישי, המקצועי, מול המשפחה, מול החברים, מול בן הזוג, והכי חשוב: מול עצמך. תודה רבה על הכל, את מנחה נהדרת ומאוד איכפתית, ואשמח לשמוע על סדנאות נוספות בהמשך.

נדיה בריל
החוויות מהסדנה היו מהנות מאוד. אני יוצאת מכאן עם ביטחון עצמי הרבה יותר גבוה מזה שהיה לי בתחילה. למדתי להתגבר על בישנותי. היה טוב. מומלץ מאוד.

רונן כפיר – מתכנת בחברת היי-טק מתחום האודיו
קיבלתי מודעות גבוהה יותר לשליטה בכעס, שימוש בשיטות שנלמדו בסדנה שאפשר להעזר בהן כדי להרגע, וגם אם לפעמים אני מאבד שליטה ונכשל, עדיין נדלק האור האדום שמסמן לי שטעיתי, ותמיד אוכל להתאמץ יותר בפעם הבאה ולהצליח. בכל פעם שאני נכשל, אני נזכר בכך שטעיתי וזה מעלה לי את המודעות ואת המוטיבציה להתאמץ יותר.

מירב רני – מתכנתת ומנהלת צוות תכנות בחברה מובילה בתחום התקשורת
1) ההצלחה שלי היא היכולת לא לשלוף מהאוטומט אלא באמת לחשוב על הבן אדם שמולי, מה הוא מרגיש ומה הפריע לו. יחד עם זה באה הסבלנות, ירידה ברמת העצבים והפתיחות לאחרים. 2) הצלחה נוספת היא האומץ שקיבלתי לדבר מול כל האנשים בסדנא על בעיית מציאת בן זוג, על הפחד שלי מזה ועל העובדה שזה מה שחסר לי באמת. תוך כדי הדיבור הבנתי שאני קופצת מקיצוניות (של חוסר מעשה) לקיצוניות (של עשייה מרובה) ולכן אני מתעייפת ומתייאשת מהר. אני יודעת שבהמשך יהיה אחרת.

גבריאלה מרמלמן – אם חד הורית, עובדת בתחום השיווק והמכירות
בעקבות הסדנה למדתי להבחין איזה קשרים חשובים לי ואיך להתמודד איתם, וגם "עם מי יש לי עסק", ולדעת להתחבר לאותו אדם. אני חושבת שהסדנה הזאת היא מאוד חשובה ושכולם היו צריכים לעבור אותה ואז העולם היה מקום הרבה יותר טוב. סדנת חובה.

אילנה חורמטלי – גננת
במשך 3 חודשים שהשתתפתי בסדנא למדתי: • כיצד להתמודד עם בעיות אישיות שלי כגון לשים דגש בתקשורת בין אישית ביני ובין בני, במסגרת עבודתי וכן במסגרת החברתית שלי. • כיצד להציג את עצמי בחברה, להציג עצמי וכן לדבר בצורה ברורה וישירה כך שהצד השני יבין בדיוק את מטרותי וכיצד אני מעוניינת ורוצה ליצור את החברות או הקשר בינינו. להיות ממוקדת וברורה. • להיות יותר ממוקדת וברורה במטרות שלי. ליצור לי מטרות ולהגיע אליהן, בצורה עקבית.

ניסרין נבולסקי – בוגרת לימודי תקשורת
אני כותבת לך כדי להודות לך על המתנה שהענקת לי, אשר תלווה אותי במשך כל חיי. ליווית אותנו בסבלנות עם המון איפוק ולמרות שכל אחד מאיתנו הערים עלייך קשיים, ידעת תמיד לתת לנו תשובה מרגיעה, כל פעם חזרנו הביתה עם כלים חדשים להתמודד איתם, היינו מתנסים בבית או בעבודה וחוזרים אלייך נרגשים לספר לך את המהפך שחל אצלנו. לעולם, לא אשכח את תשובתה של בתי לין בת ה-8, אחרי ששוחחתי עימה לאחר ריב שהיה לה עם אחיה בן ה- 6, קלטתי עליה שהיא כולה זועפת ונרגזת, אחרי השיחה שניהלנו שתינו יחד שאלתי אותה איך היא מרגישה, היא ענתה לי "קצת יותר טוב", ומה עוד? , היא ענתה "אני מרגישה שאת מתאימה להיות פסיכולוגית אמא". אני רוצה להיות כנה איתך, ולומר לך כי מלכתחילה, היה לי ספק כי אוכל להשתנות בזמן כל כך קצר, אבל נתתי לזה צ'אנס כי יותר גרוע כבר לא יכול היה להיות, אני יכולה לתאר את האווירה בביתי שהייתה אווירה קודרת מתוחה כל אחד היה מרוכז בתוך עצמו, איך היא הפכה להיות אווירה מאוד רגועה אוהבת תומכת שיתופית שמחה ואיכפתית. אם הייתי מאמינה שהכל ישתנה מהר כל כך בסדרה של כמה פגישות בודדות הייתי מצלמת לך את הלפני ואחרי, על מנת להמחיש לך את דבריי. תודה רבה! ניסרין

חווה בת 35, ממלאה תפקיד ניהולי בארגון "חבר"

הסדנא עזרה לי לפיתוח הביטחון העצמי שלי לגבי יצירת קשר עם אנשים. היא עזרה לי לא לפחד לשוחח עם אנשים חדשים, לבוא אל אנשים בפתיחות ובחביבות...הסדנא לימדה אותי להביע את הרצונות ואת הצרכים שלי בצורה נכונה, כך שלא תפגע באחר ואפילו תהיה ברורה לצד השני. היא לימדה אותי להאמין במטרות ובשאיפות שלי לא לשכוח את החזון שלי, לראות את "האור" להתכוון אליו. הסדנא עזרה להבין איפה בדיוק הבעיות שלי ועכשיו אני מרגישה מוכנה יותר לעבוד עליהן ולפתור אותן. חוויה מדהימה. אני ממליצה לכל אחד לעבור אותה.

זהבה בוהדנה - מנהלת משרד עו"ד

כל מה שנאמר בסדנא וכל מה שנלמד הוא כלי חיוני שבעצם מבנה תקשורת טובה עם אנשים... אני מאמינה שאשתמש בעתיד בכלים הללו. אני מאוד נהנתי בסדנא והמנחה גם מדהימה בעיניי. תודה!

ירון כהן איש עסקים, יועץ בכיר ומומחה בתחום המתכות
אני מוצא את עצמי כל יום ובמהלך היום בדו-שיח עם אנשים אחרים, לפעמים כזוג ולפעמים כאשר אני המדבר. רציתי ללמוד לדבר עם יותר בטחון, להוביל את השיחה ולא ליפול ברשת של אחרים. גם רציתי לדעת לתת את המשפט שלי אחרי כל משפט של מי שממול ולהשתדל לצאת מדי שיח מוביל, מנצח וחכם. המטרה שלי הייתה להגיע למטרות שלי על ידי דיבור. נהניתי מכל רגע ואני מודה לך מאוד.

רון מלכין גרפיקאי.
אני טיפוס מאוד רגשי ואמביוולנטי. ויש דברים קטנים שיכולים להרגיז אותי מאוד. בשבועות האחרונים למדתי לעצור שנייה לפני ההתפרצות ולא להביא את עצמי להתפרצויות.

עליזה עוז-פיפמן
דברים שאני לוקחת איתי הלאה מתוך הסדנא: 1)יכולת הקשבה מבלי להיפגע או לקחת אליי את הדברים שנאמרים אלא להבין את הצד השני. 2)מודעות למעגל בו אני נמצאת או יוצרת כשאני מנסה להחזיר תגובה שלילית לתגובה שלילית שאני מקבלת מהמוען/נמען שלי. יכולת לעצור זאת בזמן. 3)סיפור שקרה: הבוסית שלי קראה לי לשיחה והעירה לי על משהו מסוים שלא טיפלתי בו כראוי ובמקום להבין ולהקשיב מה היא בעצם מנסה להגיד – נפגעתי מהערותיה, לקחתי ללב ולא הצלחתי להמשיך להקשיב לה כי הייתי מרוכזת בעצמי. בפעם הבאה שזה קרה אחרי השיעור הזה הצלחתי להתרכז ולהקשיב ולהבין אותה יותר וללמוד מהטעויות שעשיתי במקום להיפגע ולהיעלב.

דניס יוז'לבסקי – מתכנת בחברת היי-טק
שמי דניס, אני עובד בחברת היי-טק בתחום מחשבים. במסגרת העבודה אני צריך להציג את העבודה שעשיתי מול קהל רב ואף לשכנע את האנשים שהפתרון שאני מציע הוא הפתרון המיטבי. לפני הסדנה היה לי קושי מסוים לדבר מול קהל. זאת הייתה הרגשה קצת לא נעימה. במשך הסדנה רכשתי כלים שעוזרים לי בעבודה שלי. הבנתי שהתקשורת מול קהל זה למעשה סוג של תקשורת בין אישית וכל מה שדיברנו על תקשורת בין אישית במהלך הסדנה ניתן ליישם גם לתקשורת מול קהל. זה עזר לי מאוד, ועל זה אני מודה מאוד למדריכים.

סיגל פרץ – מומחית להדברה טבעית בתחום החלקאות
לקחתי מהקורס את האפשרות לבחון באיזה מצב רגשי נמצא האדם שמולי ולנסות להגיע אליו מאותו מקום ע"מ ליצור "תדר" זהה.

ליאת לביא
עבורי הסדנה הייתה אמורה לענות על בעיית תגובותיי על כעסים של אחרים, הייתי נכנסת למעגל של פגיעה, צידוק, הורדת ערך וחוזר חלילה, אני מקווה שבעזרת הכלים שאני מודעת להם כיום, לאחר הסדנה, אוכל להתגבר על הבעיה ואני אופטימית. כי כבר יש שיפור וזיהוי של מה צריך לעשות ואיך צריך להתנהג. התרגול יהיה קשה עבורי אך הגמול מחכה באופק. דבי, המון תודה על ארגז הכלים שציידת אותי בו. ליאת

דני ברון - ממלא תפקיד בכיר במשטרת ישראל
יש לנו ילדה בת 15 וחצי, ילדה מקסימה ונבונה וחכמה מאוד. ללמוד היא לא כל כך רוצה. כאשר היא ממש טיפה לומדת כבר רואים שיפור. לפני הסדנה הייתי מתווכח איתה המון על הלימודים שלה. בעקבות הסדנה החלטתי כי אני כבר לא מתווכח ומעיר על הלימודים, אלא מתחיל להקשיב לדברים האחרים שלה. זה עדיין לא מצליח לי ב- 100%, אבל אני מקווה שזה ילך וישתפר. כי אין ספק שמאז ההחלטה המצב הולך ומשתפר. תודה!

לאה כהן
לפני הכל, חבל שהחסרתי מס' שעורים (פגישות) (2-3). וחסר לי איזשהו רצף. אני מוכרחה להתוודות שאחרי הפגישה הראשונה, לולא דחפתם אותי לא הייתי מגיעה. חשבתי שהקרוס לא מתאים לי. אבל, מפגישה לפגישה, בגלל האשיות שלכם, שלמרות השונות מתואמת היטב, וגם צורת ההגשה, הנימוס, והאדיבות והגישה האמפתית והאנשים, התחלתי להקשיב. אני באה ממקום מאוד טעון רגשות כאב וכעס. והמפגש והאטמוספרה מאוד נעמה לי. בראשית הקרוס אמרתי שבתקופה האחרונה מאוד הסתגרתי ולכן רציתי להתאמן בתקשורת בין אנשים, בגובה העיניים. מה שאהבתי ומצאתי פה מגוון של אנשים, שכל אחד כל כך שונה, וגם כאלו לא פגשתי כל כך מקרוב. למדתי בקרוס להקשיב. השתדלתי לא להתפרץ ולא להבליט את הקושי האישי. המפגשים האחרונים היו מאוד מעניינים. חבל שנגמר! מקווה שנפגש.

תמרה דולב - תפקיד שיווקי באחת הרשתות המובילות בתחום הסלולארי
קשה עדיין להצביע על סיפור הצלחה, אך אני בהחלט מזהה התחלה של תהליך. הגעתי לסדנה במטרה ללמוד כיצד להתמודד עם כעס וכיצד להתמודד עם עלבונות או התגרות כלשהי. הצלחתי לזהות מצב שבו אני נכנסת למעגל ומנגנון פגיעה ולסיים אקט של כעס קצת לאחר מכן. הנושא דורש תרגול והרבה שליטה עצמית, אך אני מאמינה שלאחר שלב המודעות גם זה יגיע, עם הרבה עבודה קשה. תודה על הסדנה הנפלאה. אני שמחה מאוד שהחלטתי להגיע לסדנה!

דלית פוקס בת 15
האמת שיש לי בעיה. כן כן. כמו כולנו. אבל ההבדל הוא שהתחלתי להיות מודעת לה והיא חוסר שפיות ולחץ תמידי. וכן האמת לפעמים קצת התחרפנויות, אז התחלתי לראות את עצמי בתור בן אדם מהצד, וזה באמת נראה לי מצחיק, הייתי מודעת אבל עדיין המשכתי בזה כאילו אני שחקן באיזו הצגה, שמתאמן ב- real-life. זה די מוזר, אוקי, אז עברתי מספר שלבים: הראשון זה ההכחשה, בהמשך המודעות. מה הלאה? להתמודד עם הבעיה. יכול להיות שאני לא כל כך מעוניינת או שזה מכוח ההרגל נישאר כך. טוב בקיצור, שיהיה לי בהצלחה וסחטיין על המודעות!! באהבה דלית פוקס.

ברטה לובץ'
הצלחתי להקשיב יותר לקרובים שלי אבל חסר לי עדיין להקשיב עוד קצת עד סוף המשפט. יש לי והיה לי תמיד דעות ברורות בקשר לדברים שמסובבים אותי אבל אני צריכה עוד להשתפר בקשר ל"הקשבה למשפטים עד הסוף". אני מקווה שבעקבות מה שלמדנו יהיו לי כלים להתמודד עם הבעיה שלי. תודה רבה, כל הכבוד לסדנה ותמשיכו ותעלו את עצמכם, שלכם, ברטה לובץ'

עידו קפרא - קצין ביטחון
אני לוקח מהסדנה הזאת מס' דברים: 1. להיות סבלני כלפי האחר 2. להתעניין באחר 3. אני הבנתי יותר טוב כיצד לעבוד על עצמי, כדי שאני לא אפעל בצורה אוטומטית (רגשית) אלא אעצור ורק לאחר מכן אני אגיב. 4. אני צריך לקחת דברים בפרופורציה. אני יודע שאני לוקח דברים בצורה מדודה וזה עוזר לי לעמוד בציפיות שלי יותר טוב.

רונית סבירינסקי בת 21
בזכותך אכפת לי יותר מאנשים ומהקשר איתם ואני מתקשרת יותר טוב ויש לי יותר בטחון עצמי. והתחלתי לקרוא בספרים ובאינטרנט על תקשורת מילולית ולא מילולית, על שפת גוף, תנועות גוף, קשר עין, על השיחה, על קול והיגוי, אינטואיציה, בקיצור נפתח לי קצת הראש (גם בזכות השיחות הפרטיות איתך).

קארין הופמן – חיילת
לקחתי לנסות לדבר. אם זוג משוחח, להשתתף גם, להנמיך ציפייה, להתמודד עם כעסים, להיות אוזן קשבת, לשנות את האווירה, להגיד מה מפריע לי, לענות לאחרים, לענות, לדבר, להיפתח, לדבר יותר, לדרבן את הבן אדם, בקיצור... מורה מוצלחת, אהובה, חביבה על כולם, מצחיקה, נחמדה.

שני פרלמותר בת 18, לפני גיוס

אני הולכת להשתמש במנגנון הכעס, כדי להבין את האדם הכועס ולדעת מה עובר עליו, מה מכעיס אותו? אני לוקחת גם את איך להתמודד עם כעס של עצמי, איך לעצור את עצמי כשאני כועסת ולא לענות אוטומטית תשובות שעלולות לפגוע באותו אדם ולהרוס את הקשר. אני מקווה שמה שלמדתי בסדנה יעזור לי ואני מתכוונת לנסות את השיטות המוצעות בה. למדתי גם איך להכיר אנשים, איך לפתוח בשיחה עם אדם שאני לא מכירה, להתעניין בו וכו'. ניסיתי את זה וזה הצליח לי, אמנם לא שמרתי על קשר (מתוך בחירה) אבל זה היה טוב בשביל הניסיון.